Inspirativní osoby

23. ledna 2013 v 12:13 | Sentencia |  Myšlenkové pochody
Dnešní článek bude tak trošku o ničem a je hlavně pro mé vlastní potřeby. Budu se k němu totiž vracet kdykoliv, když mi dojde inspirace, nápady nebo chuť pokračovat dál. Asi každý má nějakou osobu, která je mu vzorem. Tady jsou lidé, kteří nakopávají svým jednáním, talentem, vzhledem, činností a dalšími vlastnostmi mě a jejichž práci obdivuju.

Drew Barrymore:
Zbohatlické a rozmazlené děvčátko, které mělo od narození všechno. Peníze, slávu... a podle toho taky dopadla. Prošla si alkoholismem, drogami, pár od začátku k záhubě odsouzenými vztahy a manželstvími, ale ze všeho se vlastní silou dostala. Dnes je úspěšnou herečkou, má vlastní produkční firmu, zdravý vztah a nedávno porodila své první dítě. Drew obdivuju už od malička. Pro její houževnatost, píli, talent a originalitu. Je krásná, talentovaná, sympatická a nebojí se být sama sebou a říkat své názory.


Tomáš Klus:
Jedni ho milují, druzí ho nemusí. Já obdivuju jeho schopnost hrát si se slovy. Má neuvěřitelnou slovní zásobu a cit různě kombinovat zdánlivě nekombinovatelné. Jeho texty mají duši a vždycky mě něčím překvapí. Ještě žádnému jinému interpretovi se nepodařilo, abych u dvou jeho písní během necelých deseti minut napsala tři básničky. Jemu ano... a už jen kvůli tomu má můj respekt.

Clint Mansell:
Zbožňuju instrumentální soundtracky. A tenhle pán je vážně umí. Nenapodobitelné melodie a schopnost vytvořit skladbu, která vám pronikne až do morku kostí - to je jeho nadání. Většina lidí v tomto směru obdivuje Hanse Zimmera, jehož soundtracky jsou taky úžasné, ale poslední dobou mi přijde, že se v některých věcech často opakuje. To, co ale Mansell vytvořil například pro film Fontána... to je něco... co vás naprosto pohltí a co filmu samotnému dodá úplně jiný ráz a rozměr.
Pro ty, co ho neznají, Mansell složil hudbu například k filmu Černá labuť, Fontána, Wrestler, Requiem za sen a mnoho dalších.

Christopher Paolini:
Fanoušci fantasy knih určitě vědí, o koho jde. Paolini je autorem celosvětově úspěšné ságy Odkaz dračích jezdců, jemuž vévodí první díl s názvem Eragon. Poslední díl vyšel loni a zakončil tak čtyřdílnou sérii. První verzi Eragona napsal Christopher už v patnácti letech! Už jen díky tomu se s mladým spisovatelem trošku ztotožňuju (on měl bohužel víc štěstí a knihu se mu podařilo vydat). Napsal sice jen 4 knihy, ale ty mají obrovskou sílu a kouzlo. Jednu dobu jsem Eragonem opravdu žila. Neuvěřitelně mě ovlivnil a inspiroval.
V odkazu pod obrázkem si můžete přečíst i článek o tom, jaký zájem vyvolala jeho přítomnost v ČR a kolik lidí si přišlo pro jeho podpis.

Girltripped:
Žena mnoha tváří a hlavně autorka naprosto neskutečných fotografií. Znám mnohem lepší fotografy, ale ona je prostě... jiná. Na jedné fotce něžná blondýna s cukrlátky, na druhé dráždivá černovlasá žena wamp. Líbí se mi, jak si hraje s obličeji, výrazy, parukami, a celkově se vzhledem. Nejčastěji fotí autoportréty, ale v její galerii jsou k vidění i fotky s dalšími modelkami. Každou svou fotkou mě znovu dokáže překvapit a zaujmout.
Po kliknutí na droj obrázku se vám otevře celá její galerie na deviatartu. Pokud máte čas, rozhodně si ji prohlédněte. Stojí za to!Pixiwoo:
Pixiwoo, tak zní pseudonym, který používají dvě velmi šikovné slečny Sam a Nick. Obě to jsou opravdové umělkyně. S make-upem a dalšími líčidly dokáží tvořit opravdu neskutečné věci a během chvíle se změnit v naprosto jinou osobu. Jejich kanál na youtube má přes 810 000 odběratelů. Často si berou jako inspiraci slavné hvězdy (zpěvačky, herečky) a krok za krokem vám pak ukáží, jak se namalovat, jako ony. Natáčí ale i videa s návrhy přirozeného líčení, které se hodí i pro nás, obyčejné smrtelnice, nebo videa s hodnocením nejnovějších kosmetických výrobků.
Sledováním jejich videí jsem schopná zabít opravdu hodně času. Zde je odkaz na jejich kanál, kde najdete všechna videa. K nalezení jsou i na facebooku, pod přezdívkou Pixiwoo.
A tady už pár videí s ukázkou jejich zručnosti.Tim Burton:
Hodně zvláštní existence, která sedne málokomu. Já ale jeho tvorbu obdivuju. Obdivuju jeho fantazii, představivost, originalitu a odvahu být jiný, než všichni ostatní. Od počátku své tvorby si Burton stojí za svými názory a jde si svou vlastní cestou, která ne vždy byla snadná. To ho ale neodradilo a dnes jde o veleúspěšného režiséra, který má na kontě více než 20 filmů.

Sir Nicholas Winton:
Člověk, který by si Nobelovu cenu rozhodně zasloužil víc, než Evropská unie. Hluboce obdivuju to, co udělal pro tolik lidí. Jeho odvahu postavit se tehdejšímu režimu a dělat to, co je správné. Je to člověk s obrovským srdcem, který za své činy nechtěl nic na oplátku. Naopak - nebýt jeho ženy, která náhodou přišla na jeho staré záznamy na půdě, vůbec by sám od sebe nikdy světu neřekl, co kdysi udělal.
Díky literární soutěži jsem měla před dvěma lety možnost ho vidět na vlastní oči, při příležitosti promítání předpremiéry filmu Nickyho rodina. Byl to zážitek, na který se jen tak nezapomíná. Hlavně ta chvíle, kdy se na pódiu objevil, na první pohled naprosto obyčejný, dědeček na kolečkovém křesle a celý sál ve stoje několik minut tleskal.
On je pro mě důkazem toho, že když člověk chce a udělá pro to cokoliv, tak nic není nemožné. A také toho, že i jediný člověk může změnit životy několika (klidně i stovkám) dalších lidí.

A to je prozatím vše, časem budu nejspíš ještě další osoby přidávat, podle toho, jak si budu postupně rozvzpomínat.
A co vy? Máte nějaké "vzory" nebo osoby, které vás ovlivnily a které vás inspirují. Podělte se v komentářích, ráda si přečtu vaše názory.
Sentencia

PS: videa u Pixiwoo jsou tři, ale blog zlobí, takže postupně aktualizujte a třeba se vám podaří vidět všechny tři. Nebo jednoduše klikněte na odkaz pro celý jejich youtube profil.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Genevieve Genevieve | Web | 23. ledna 2013 v 17:08 | Reagovat

Tito lidé jsou rozhodně inspirující. Četla jsem hlavně o Drew a Timu Bartonovi spoustu článků o jejich životě. Těžko říct, koho obdivuju nebo mě inspiruje. Mám třeba oblíbené herce, zpěváky, spisovatele i třeba skladatele, ale teď mě nenapadá, koho bych vyzdvihla jako inspirující individuum. Zkusím nad tím popřemýšlet, je to dobré téma :)

2 Renesmé Renesmé | Web | 23. ledna 2013 v 19:59 | Reagovat

Hodně zajímavý článek. Mezi mé inspirativní osoby patří určitě Avril Lavigne, kterou poslouchám od malička a která umí dát do textů to, co hledám, když mi není nejlépe. Porozumění. Její písničky mě vždy a všude povzbudí, ať už se dějej cokoliv. S Tomášem Klusem s Tebou souhlasím, je to neuvěřitelné, jak si dovede hrát se slovy. Song, který jsi zveřejnila zrovna přehrávám a píšu jak divá. Co se týče instrumentální hudby, nic jiného poslední dobou snad ani neposlouchám kromě mladičké a úžasné G. Aplin, jejiž hudba mě dost oslovila. Miluji Hanse Zimmera a téměř každý film, kde je jeho hudba, stojí za to. Tima taky obdivuji, mluvíš mi z duše. Ještě hodně podobně zvláštní (řekněme) styl má režisér Guillermo del Toro. Ze spisovatelů mě momentálně napadá hlavně William Styron a Nicholas Sparks. Co se sportu týče, je mi velkou inspirací Kim Clijsters, ale také Azarenka, Sharapovová nebo Nadal nejsou k zahození, co se inspirace týče. Obdivuji Nietzscheho, Freuda, Junga, Adlera a mnoho dalších. Frankl si zaslouží vlastní větu za svou logoterapii a hledání smyslu života za všech okolností. Napadá mě toho teď tolik, že to raději v tom nejlepším zastavím. Z osob, které jsem měla možnost osobně poznat je to určitě naše profesorka znakového jazyka. Svět je opravdu pestrý a na každém rohu je někdo, kdo někoho může inspirovat. Ale to je opravdu na dlouho Peťu.

3 Fantaghira Fantaghira | Web | 24. ledna 2013 v 11:20 | Reagovat

Začala jsem přemýšlet o tom, kdo mě inspruje a zjišťuju, že je jich nějak moc :D Na prvním místě asi J.R.R.Tolkien, o kterém většina lidí ví jenom to, že napsal Pána Prstenů a Hobita, ale on toho dokázal mnohem, mnohem víc a za to ho obdivuju. Ze skladatelů rozhodně Howard Shore, Hans Zimmer a Danny Elfman. Tim Burton je skvělý, obdivuju ho pro jeho představivost. Herečka Rosamund Pike, která je hrozně milá a příjemná. Darren Criss, který se od celkem neznámého zpěváka, který s partou kamarádů dal dohromady parodii na Pottera (A Very Potter Musical), dostal až do televize a vystupoval i Obamovi na inauguraci. Joe Wright, režisér, který dělá samé krásné filmy a má skvělé komentáře na dvd. Tyson Ritter, zpěvák z All-American Rejects, jehož texty se mě vždycky nějak dotknou - nevím, jak to dělá.
A mohla bych pokračovat dál, ale to už by pro mě bylo jednodušší napsat článek :D

4 Sentencia Sentencia | Web | 24. ledna 2013 v 17:05 | Reagovat

[1]: mám taky ještě další spoustu lidí, které obdivuju, ale tihle jsou prostě něco víc a jsou v mých očím jinačí, než ostatní.

[2]: ano, podobných lidí je opravdu hodně a kdybych měla vyjmenovat všechny, tak by jeden článek rozhodně nestačil. Takže jsem vyzdvihla jen opravdu pár těch, ke kterým mám nejblíž.

[3]: o hodně lidech, které popisuješ, jsem snad ještě neslyšela. Asi je někdy prozkoumám blíž :)

5 Silmarilli Silmarilli | Web | 24. ledna 2013 v 17:21 | Reagovat

Hodně lidí by na mém seznamu bylo taky. Třeba i Sir Nicholas Winton. Když jsem jeho příběh viděla a slyšela poprvé ze školních lavic a pak i ze školou v kině. Pokaždé jsem se rozplakala dojetím. Užasný člověk a bože tak skromný !

6 Fantaghira Fantaghira | Web | 25. ledna 2013 v 14:57 | Reagovat

[4]: Já jsem si to myslela, že ty lidi nikdo znát nebude :D Ale asi se teď inspiruju tebou a taky na tohle téma někdy sepíšu článek :)

7 Adelínka Adelínka | Web | 28. ledna 2013 v 17:29 | Reagovat

Mám spoustu oblíbených osobností, ale inspirací do života je mi jen jeden a to můj Tatínek. On je ten, kdo mi dává rady, učí mě různé věci i ty které dělá chlap, abych si uměla poradit sama. Celý život je mi záhadou, že si s ním rozumím lépe než s mamkou. Možná je to tím, že si jsme tak podobní...a po někom být přece musím. :)

8 Sentencia Sentencia | Web | 28. ledna 2013 v 17:31 | Reagovat

[6]:to jsem ráda, že jsem taky někoho inspirovala, když o té inspiraci článek je :)

9 Sentencia Sentencia | Web | 28. ledna 2013 v 17:32 | Reagovat

[7]: mě taky hodně inspirují moji blízcí a rodina a původně jsem je sem chtěla i vypsat, ale nakonec jsem se zaměřila spíš na ty "známější" osobnosti, aby z toho něco měli i čtenáři :)

10 Lexi Lexi | Web | 29. ledna 2013 v 17:42 | Reagovat

Na Girltripped jsem narazila teprve nedávno. Líbí se mi, má totiž něco, co dnešním fotografům chybí - originalitu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama