Prsa sem, prsa tam...

24. listopadu 2013 v 13:16 | Sentencia |  Myšlenkové pochody
... tak já vám teda o těch prsech něco povím, když je to tak super téma, že se dostalo až do Tématu týdne i na blogu. Opravdu nechápu, proč se zrovna tahle část těla (především toho ženského) musí věčně řešit. Je to oblíbené téma chlapů, kteří jím v hospodách dokáží zabíjet neuvěřitelné množství času. Věčně porovnávají, pozorují, komentují, popisují a sdílejí svoje zkušenosti. A co ženy? Ty taky řeší prsa víc, než by jim bylo milé, ale většinou z úplně jiného pohledu. Každá druhá je totiž se svými přednostmi z nějakého důvodu nespokojená. Ta je chce větší, ta taky, té by stačily pevnější, ta chce jiný tvar... A plastičtí chirurgové si mnou ruce a jezdí Porschem na Bahamy. Zkrátka je div, že prsa nevládnou světu. I když...

Já měla odjakživa problém opačný - chci je menší. Neklepejte si na čelo, milé méně vyvinuté dámy, bažící po přetékajícím dekoltu a obdivných pohledech pánského publika, hned vám totiž dokážu, že velká prsa vám sice dokáží život zpříjemnit, ale taky hodně zkomplikovat. Nechci, aby to vyznělo tak, že nechápu ženy, které se rozhodnou pro zvětšení poprsí, nebo jimi pohrdám. Naopak - chápu je moc dobře, protože vím, že když je člověk s něčím na sobě nespokojený, dokáže ho to dohnat k všelijakým věcem a když tu dnes ta možnost je a zvedne to sebevědomí, tak proč ne? Jen nechápu ty ženy, které tento zákrok podstupují, když ho nepotřebují.

A jaké tedy mám s ňadry zkušenosti já? Měřím 162 cm, vážím 51 kilo a mám drobnou postavu (vysloužila jsem si přezdívku Diblík). A k těmto paramentrům si domyslete poprsí o velikosti 75 E. Už vidíte ten problém? Od 6. třídy nenávidím tělocvik, a to jsem ho do té doby milovala. Ono, když vám při každém nadskočení hrozí, že si vyrazíte zuby, rychle se vám poskakování po tělocvičně zprotiví. A to ani nemluvím o posmívání pubertálních spolužáků a jejich přiblblých poznámkách. Ano, vím, že existuje taková super vychytávka, co nese jméno sportovní podprsenka, ale když žijete z kapesného od rodičů, které není nikterak velké, tak si rozmyslíte, jestli si věcičku za minimálně 1200 koupíte nebo ne.

A když už jsme u těch podprsenek - od oné 6. třídy závidím holkám, které můžou vlézt do kteréhokoliv vietnamského obchodu, koupit si klidně 5 krásných moderních podprsenek za 100korun za kus a spokojeně odejít. Svou velikost totiž seženu jen ve specializovaných obchodech na spodní prádlo a věřte mi, že tam se ceny takhle nízko opravdu nepohybují. Navzdory 21. století totiž stále dost výrobců spodního prádla předpokládá, že velká prsa mají většinou ženy s celkově kypřejšími tvary. Takže se z 80 % velikost košíčků rovná velikosti obvodu. A když někdo, jako třeba já, potřebuje velké košíčky, ale malý obvod, narazí na problém.

To samé trápení (možná ještě o něco horší) absolvuji při nákupu plavek. Velké košíčky, malý obvod a kalhotky S. A to řešíme jen velikost a ne vzhled plavek, který je v podobných velikostech dost omezený a řekně trochu... babičkovský. Navíc je pro mě tabu většina tvarů košíčků, které jsou dnes tak oblíbené. Pro mě připadají v úvahu jen klasické "podprsenkové" tvary, s kosticemi a pokud možno lehce vyztuženými košíčky a širšími ramínky. Nějaké provázky, trojúhelníky nebo dokonce jen pásy bez ramínek musí jít naprosto mimo mě.

Nekteří si možná pamatujete jeden z fyzikálních zákonů o hmotnosti tělesa a gravitaci. Zkrátka - klesají. A to nemám děti a ještě jsem nekojila. Vyjít ven bez podprsenky je naprosto nepřijatelné. Vzít si šaty nebo top bez ramínek? Zapomeňte! A právě z těchto důvodů si myslím, že jednou dost možná navštívím plastického chirurga i já.

A sranda to není ani ve chvíli, kdy opustíme oblast "estetickou a módní". Nosit takový "náklad" s sebou totiž přináší i strast po stránce fyzické. Možná to někomu přijde jako sranda, ale mě z toho vážně v jednom kuse bolí záda.

Takže, slečny a ženy - opravdu se vám zdá život s menšími ňadry tak hrozný? Zkuste si to na týden vyměnit s někým, jako jsem já a viděly byste, že pár uznalých pohledů od pánů za tolik potíží a starostí opravdu nestojí. Malá prsa si zvětšíte podprsenkou... ale z E jen tak B neuděláte.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Magdaléna Magdaléna | Web | 24. listopadu 2013 v 16:59 | Reagovat

No, já mám zas opačný problém... ale hlavu si z toho až zas tolik nedělám :) Jak říkáš, jsem si vědoma, že na tom nejsem tak špatně. Moje kamarádka má stejný problém jako ty a když slyším, jak si stěžuje, že ji bolí záda, je mi jí líto (a to není tak malinká...)
.
Zařazení článku Prsa do rubriky Nehty mi přijde docela dobrý :D

2 Silmarilli Silmarilli | Web | 24. listopadu 2013 v 17:16 | Reagovat

Bohužel dost dobře vím o čem mluvíš. I já sebou vláčím stejný problém. Dodnes si mě občas některá s kamarádek dobírá a předhodí nějaký vtípek na adresu mého hrudníku. A přesně jak píšeš ty...neexistuje, že bych si plavky vybírala podle toho jak se mi líbí. Jen podle toho, které mi padnou, bohužel.

3 •Pet!nka• •Pet!nka• | Web | 24. listopadu 2013 v 19:06 | Reagovat

Mám stejné problémy jako ty, 80D. Podprsenky ještě seženu, ale je to o fous, protože větší jsou většinou jen ve speciálních obchodech.

4 LoveShy LoveShy | E-mail | Web | 25. listopadu 2013 v 20:32 | Reagovat

Panejo, člověk by si řekl, že postavičku máš super a ono do toho tenhle problém. Já ti tohle vůbec nezávidím, vím, že to nese jen samý starosti a zdravotní problémy, nehledě na sebevědomí a spokojenost sama se sebou. Ale co naděláš, příroda ti nadělila co ti nadělila a tak se musíš snažit z toho udělat přednost a být se sebou spokojená. A uvidíš, jednou, po dětech, jak na tom budeš, v tvém případě bych se operaci nevyhýbala, jsi malá a hubeňounká a když se prsa změní a nebudeš spokojená, operace pomůže. Ale to je ještě čas :)

Já v tomhle ohledu jsem se sebou spokojená, mám ideální 70B, spodního prádlo a plavky seženu bez problémů a gravitace na mě zatím tolik nepůsobí. Každý máme něco..

5 Teeda Teeda | Web | 25. listopadu 2013 v 21:54 | Reagovat

Docela tě chápu. Moje spolužačka tohle taky vždycky řešila a hrbení a bolení zad ji také doprovázelo...

6 Adiiinka Adiiinka | Web | 25. listopadu 2013 v 23:06 | Reagovat

Já jsem prosím osazenstvo z té druhé strany. Věčně nikde nic a kde nic není ani smrt nebere. Přiznávám se, poslední dobou jsem se trošku oplácala, tak jsem i spokojená. Ale je mi jasný, že jak zhubnu, půjdou první. :/ Obě dvě stránky mají své pro a proti, to mi nikdo nevymluví. Nedávno jsem četla vtipnej článek "22 důvodů, proč to holky s malejma prsama nemají lehký" a nejen, že je pravdivej, ale vážně jsem se nasmála. Věta: Od třinácti posloucháte na každém večírku „Jéé, a kdes nechala prsa.“ mě srazila na kolena. :D U Tebe platí, že si nemůžeš vzít jakoukoli podprsenku nebo plavky. U nás to jsou zase tílečka a šatečky.

Kupodivu, většina mých kamarádek, ať už dobrých nebo ne zase tak dobrých, je obdařena bohatě. Za mnou se nikdo neotočí a nevšimne si mě, natož když jdu vedle některé z nich a ty můžu rozdělit do dvou skupin. První skupina jsou ty, co je vystrkují na všechny strany, loví na ně kluky a pak si stěžují, že se chtěj ti hajzlové jenom podívat a sáhnout si. Vážně dámy? A potom tu máme ty, které si v klidu vezmou slušné tričko, protože jim došlo, že je neschovaj a i přes to tričko je vidět, že tam něco je.

Závěrem? Kluci mě zrovna teď netrápí ani extra neberou a ano, jsem spokojená s mýma Bčkama. :)) :D

7 Adiiinka Adiiinka | Web | 25. listopadu 2013 v 23:24 | Reagovat

Tak já jsem prosím osazenstvo z té druhé stránky. Každá strana má svoje pro a proti, ale asi ano, jsi na tom hůř. Ty si nemůžeš koupit kde jakou podprsenku a plavky, já si nemůžu koupit kde jaké tílko nebo šaty, protože do nich prostě nemám co dát.  Kde nic není ani smrt nebere. Poslední dobou jsem se trošku oplácala, tak je to lepší.:)) Ale aspoň po té zdravotní stránce mě to netrápí.
Nedávno jsem četla článek o tom, proč to holky s malýma prsama nemaj jednoduchý a věta: Od třinácti posloucháte na každém večírku „Jéé, a kdes nechala prsa.“ ně dostala na kolena. :D
K mému úžasu byla většina mých dobrých i ne zase tak dobrých kamarádek velkoryse obdařena. Nikdo si mě nevšimne ani se neotočí normálně, natož když jdu vedle některé z nich. Rozdělím Ti je do dvou skupin. Máme tu slečny, které je vystrkují na všechny strany a pak si stěžují, že se ti kteréni chtějí jenom podívat a sáhnout si. Vážně dámy? A pak jsou tu ty, které si v klidu vezmou tričko, protože mají očividně trochu pod čepicí a došlo jim, že i přes to tričko je vidět, že tam něco je, když tam něco je.

Závěrem? Obdivuji, ale ano, jsem spokojená se svými Bčky. :)) :D

8 Fantaghira Fantaghira | Web | 27. listopadu 2013 v 17:49 | Reagovat

Já jsem asi jedna z mála holek, co je se svou velikostí spokojená. 75C je pro mě akorát. Sice uznávám, že trojúhelníkový plavky jsou tak na hraně, ale stejně je nosím. Můj jediný problém je, že mi nesedne každý tvar podprsenky, takže s tím si taky občas užívám. Z takových těch obyčejných mi prostě lezou ven, i když je to správná velikost :D

9 PaPája PaPája | Web | 27. listopadu 2013 v 20:26 | Reagovat

Tak to si mě dostala. Na jednu stranu věci se mají brát jako přednost (velký nos, vypouklý zadek,..), ale s tímhle tě "chápu". Moje teta má obdobný problém a záda jí taky dost pobolívají. A ještě jsem si teď vzpomněla na jednu číšnici, když jsme byli na dovolené v Tunisku. Chudák holka, ta byla ještě větší drobotina a jako žádná plastika to teda nevypadala...

Já mám malá prsa, dost jsem na to trpěla, ale teď dělám sport, kde je to jedině výhodou. Ale jinak! Na všechno je třeba se taky dívat z té lepší stránky, abych tě tady nehodila do úzkých :D. Říkej si "třeba si někdy nemůžu koupit tu podprsenku, co chci, ale za těch par pohledů to stojí!". Aspoň z toho vytěžit, co se dá :).

10 Basilah Basilah | Web | 2. prosince 2013 v 11:57 | Reagovat

chci je pevnější... ani mi nevadí ta velikost, jako ta rozplizlost :D přeci jen doba se už zlepšila a radši si koupím kvalitní podprsenku, než tu od tamanů, ze který mi za týden vyleze kostice... ale máš recht, jsou to jen samý starosti... :D

11 Barulk@ Barulk@ | Web | 19. února 2014 v 22:57 | Reagovat

Ahoj Peti, jak říkáš taky  se divím že dnes ještě prsa nevládnou světu. Každá z nás má tenhle komplex i já mám ale tak nějak jsem se s ním naučila žít. Zdůvodňuji si to tím že radši budu plochá jak deska než abych měla prdel jak hroch - tohle je moje mimo technická pomůcka a zabírá ;). Mě osobně plastika vůbec neláká musí to být na "omak" no nevím kus něčeho rosolovitého mazlavého hm :D néé o silikonech jsem mluvit nechtěla...

Takže mám kamarádku a ta měla stejný problém jako ty, jen s tím  rozdílem že je o pár centimetrů vyšší obvod 75 a košíčky F !! Už to budou dva roky co podstoupila zákrok a prsa si nechala zmenšit. Dneska má velikost D a je naprosto spokojená. Musím říct že jí to i víc sluší a teprve teď je jí co závidět. Takže jestli váháš, uvažuješ nebo něco podobného plánuješ podstoupit - tak jedině za v čas dokud jsi mladá neboli tvé tělo má ještě dobrou schopnost rekonvalescence aby se jizvy zahojily co nejlépe :)

Když to probereš se svým lékařem zohledníte možná zdravotní rizika a problémy jako je minimálně skolióza a zatížený organismus můžeš zákrok podstoupit a pojišťovna ti to uhradí :) Stačí se jenom dobře informovat a rozhodnout se. ;)

12 Amelie Amelie | Web | 18. března 2014 v 22:44 | Reagovat

vždycky jsem mívala 75B, ale po třech dětech mám to, co ty. Kupuju si zmenšovací podprsenky, ale mají je jen v kvalitních obchodech za ceny od 800-1000 Kč:-( Jednou za pár let do toho obchodu jdu a nemohu si vybírat BARVU, tvar, ale jen se ptám, jestli v té velikosti vůbec něco mají. Na plastiku bych nešla, ale pokud by ti to prospělo na duši, proč ne...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama