Červenec 2014

Naživu

24. července 2014 v 10:31 | Sentencia |  Deníček
Kdyby mi někdo ještě před 14 dny řekl, co se bude dít v mém životě teď a jak se budu cítit, reagovala bych nejspíš takhle - nejdříve nevěřícný pobavený smích, histerický smích s náznakem paniky a deprese a ukamenování dotyčné osoby, která si ze mě tak ošklivě a hrubě vystřelila.

Jenže vesmír si s námi postrkuje podle své vlastní vůle a občas se ani nezeptá, jestli jsme na změnu připravení, jestli ji chceme, jestli nám vyhovuje... Je mu jedno, zda to s námi sekne, zhroutíme se, nebo budeme naopak šťastní a spokojení. Prostě to udělá. A my se s tím musíme naučit žít, ať už jde o změnu příjemnou, či naopak. Já se poslední rok snažím, abych se naučila vidět něco dobrého i na těch změnách, které zpočátku přijímáme a vnímáme jako špatné, zlé a nefér. Sami moc dobře víte z článků, že mi to moc dobře nešlo... Jenže od posledního příspěvku tady se dost věcí změnilo.

Naučila jsem se, přijímat všechno tak, jak to je. Nedomýšlím si, nespekuluju, nenasazuju černé, ani růžové brýle. Užívám si to, co mi vesmír a léto nadělují a snažím se znovu opravdu žít. Protože do teď jsem strašně dlouho jenom přežívala díky náhodným okamžikům a dávkám radosti a štěstí, kterých bylo opravdu poskrovnu. Změnit tak zásadně způsob myšlení nebylo jen tak. Stálo to obrovské úsilí a trpělivost nejenom mě, ale i hodně mých blízkých, kterým za to vděčím neskutečně moc a moc a mám pocit, že některým to ani nikdy nesplatím.

Ano, občas si vzpomenu, nebo zapřemýšlím, jak se asi má... sem tam si zanadávám, když se třeba od někoho něco doslechnu. Ale ve výsledku - je mi to už všechno jedno a jsem s většinou minulosti vnitřně vyrovnaná. Nebo alespoň mám už docela dlouho pocit, že tomu tak je. Vzpomínám na to, co bylo hezké a těším se na to, co bude třeba ještě hezčí. Jdu si zkrátka svou cestou, protože stejně jako Deanerys z Hry o trůny, "když se ohlédnu nazpět, jsem ztracená". A tak se radši dívám pro jistotu už jenom dopředu :)

Zkrátka - i chycení chrapotu a kašle může být dobré, když je dobrá příčina jejich chycení... :)

Vaše spokojená Sentencia

A ještě pár záblesků z posledního cca měsíce mého života:

Mylná představa o dokonalosti

5. července 2014 v 10:00 | Sentencia |  Myšlenkové pochody
Viděla jsi tu fotku na facebooku?
Jo, viděla...
A? Co na ni říkáš?
Nic... posmrkala jsem jen půlku balíčku kapesníčků...
Vykašli se na to. Víš, že ti to za to nestojí.
Vím, ale mně jde o princip. Se mnou nikdy nic nešlo. Všechny moje návrhy byly špatný, trapný... a teď najednou dělá všechno, co jsem navrhovala. A už to trapný ani nudný není, když to dělá s někým jiným...
Je to vocas, většina kluků by za holku jako ty vraždila.

Půjdeš se mnou dneska na to kafe?
Kdyby ses mě neptal každý den, možná bych šla... Až budu chtít, tak ti řeknu...
Dobře, tak já se už nikdy nezeptám a budu čekat, dokud mi to sama nenavrhneš...a budu doufat, že to bude brzy
...uvidíme... víš... není to o tobě. Je to všechno jenom kvůli mě...
Já vím... a proto se mi líbíš...

Jen počkej... brzy se to otočí. Teď je mizerně tobě, ale ty zapomeš a půjdeš dál a on si teprve vzpomene a bude litovat...
Já už lituju... že jsem dala tolik šancí...
Všechny zahodil, teď už je pozdě... chce si užívat, tak ať si užívá.
Je pozdě...
Třeba se ještě pak začne snažit...?
Nezačne...
Koukal jsem, že ho pořád nosí..
Jo, co vím, tak nosí.
A tobě to nevadí?
Vadí, protože na to už nemá nejmenší právo. Mou půlku srdce, kterou jsem mu dala, už dávno zahodil, a to, že ji dál nosí na krku, na tom nic nezmění...

Pořád si píšou...
Já vím...
Když ono je to ale spíš všem k smíchu!
Já vím... mně taky...

Dneska ti to moc slušelo.
Díky...
Není za co. Viděl to každej, kdo není slepej.
... děkuju...
Jen by ses měla víc smát, pak ti to sluší nejvíc. Už jsem tě neviděl se pořádně smát hrozně dlouho.
Dej mi důvod a budu se smát...

Víš, nevím, jak se to stalo a samotný je mi to podezřelý... ale je mi teď fakt dobře... Neřeším ho. Žije si svůj život a já svůj a oběma nám to očividně vyhovuje. Jsem teď fakt spokojená a vyrovnaná se vším co bylo nebo je. Přeju mu, aby se měl dobře a byl spokojený.
To je dobře, že to tak vidíš...