Listopad 2014

Recept: Špenátové taštičky

8. listopadu 2014 v 11:16 | Sentencia |  Recepty
Plánujete oslavu nebo máte jet na návštěvu a nevíte, co připravit za dobrotu? Chlebíčky jsou fajn, ale nikoho jimi už moc neoslníte. Jednohubky zbožňuju, ale moc originality v nich taky není a navíc jsou takové... obyčejné. Já nedávno stála před podobným životním problémem a nakonec jsem ho vyřešila následovně, i když jsem věděla, že je to trochu risk, protože ne každý má rád špenát. Vabank se mi ale ve výsledku vyplatil a všichni si taštičky moc pochvalovali.

Co potřebujete:
- sáček mraženého listového špenátu (pozor, NE špenátový protlak)
- 20dkg anglické slaniny nebo uzeného masa
- 1 větší cibuli
- 2 vejce
- 3 stroužky česneku (nebo víc, podle chuti)
- 1/2 až 1 kelímek smetany na vaření
- malou plechovku sladké kukuřice
- sůl, pepř, olej, koření podle chuti, Vegetu
- 2 vyválená listová těsta (kupuji v Lidlu)

Jak na to:
Na větší pánvi nechte rozehřát trochu oleje a osmahněte na něm cibuli nakrájenou nadrobno a slaninu taktéž pokrájenou na malé kostičky. Po chvíli řidejte požadované množství špenátu a nechte ho úplně rozehřát. Pak přisypte kukuřici, jejíž množství je na vás a vašich chutích. Nakonec přiklepněte ke směsi jedno vejce a zalijte vše přiměřeným množstvím smetany. (Tady opravdu pozor, smetany dejte radši méně a nechte ji vsáknout se do špenátu. Kdyby byla směs moc řídká, špatně by se vám s ní manipulovalo dál a v troubě by vytékala z taštiček.) Nakonec vše osolte, opepřete okořeňte dle vás a přilisujte česnek. Vše nechte na plotně, dokud se vám neodpaří smetana a pak dejte vychladnout.

Zatímco vám bude směs vychládat, můžete si vyválet listové těsto, nebo použít v případě lenosti či nedostatku času jako já, již vyválený plát. Ten rozkrájejte na obdélníčky o velikosti cca 5cm vysoké a 7cm dlouhé (doporčuju jeden vyzkoušet a pak podle toho velikost uzpůsobit). Alternativou je i to, že z těsta budete například pomocí větší sklenice vykrajovat kolečka. Záleží na vás...
Na obdélníčky pak dávejte přiměřené množství směsi a okraje spojte přitlačením zoubků vidličky, aby se vám při pečení nerozpojily. Těsto navrchu můžete ještě ostrým nožem na pár místech nakrojit. Taštičky pokládejte na plech s pečícím papírem, potřete je rozšlehaným vajíčkem a posypte vegetou a dalším kořením (já používám adžiku).
Pečte v troubě na cca 170° dokud nejsou taštičky zlatavé, což je přibližně za 20-30 minut, záleží na druhu trouby. A máte hotovo :)