Kapitola 2015 uzavřena

4. ledna 2016 v 18:39 | Sentencia |  Zážitky
Naše žaludky se pomalu dostávají do normálního provozu, narozdíl od váhy, kterou budeme upravovat do optimální podoby po všech těch žranicích a návštěvách ještě pěknou chvíli. Ohňostroje pomalu utichají, i když ještě sem tam něco na noční obloze zajiskří. V práci nadáváme pokaždé, když místo 6 zase napíšeme do letopočtu 2015 a skálopevně slíbená předsevzetí už teď pomalu berou za své. To všechno tvoří nezvratitelný fakt, že další rok uplnynul jakko voda.

Článků s rekapitulacemi a bilancemi roku minulého a předsevzetími do roku následujícího se to teď po internetu jenom hemží. A jelikož já si žádná předsevzetí, plány, přání, představy (říkejte si tomu jak chcete) zásadně nedávám, tak se vrhnu alespoň do toho zmapování roku 2015. Už dávno totiž nejsem tak naivní, abych si myslela, že jsem schopná nějaké plány dodržet. Navíc zklamání z neodškrtaného seznamu a tím pádem pocit vlastní neschopnosti je dost velkým strašákem už samo o sobě.

Rok 2015 hodnotím celkově jako rok poměrně pozitivní a úspěšný. Pár kiksů a temnějších období se pochopitelně najde, ale ve výsledku jsem docela spokojená.

Leden - Tento měsíc se nesl v elegantním duchu doznívajících návštěv a plesů. S drahým Velitelem jsme stihli hned v úvodu roku tři a všechny se opravdu vyvedly. Vzpamatovávání se mých bolavých nohou z protančených nocí a vražedných podpatků by vydalo na samostatný článek.

Únor - Druhý měsíc byl o poznání rozporuplnější. Na té horší straně stojí to, že jsem chytla opravdu agresivní chřipku, kvůli které jsem přišla o jednu vydařenou rodinnou akci. Rýma navíc přetrvávala ještě i do měsíce následujícího a vygradovala tím, že jsem s "rýmičkou" musela k doktorovi. Já vím, jsem hanba. Ale ono mít nos, buď věčně ucpaný, nebo naopak připomínající prasklý hydrant, není nic příjemného. Druhá polovina měsíce už ale byla o něco příjemnější a já si propáslou akci vynahradila druhou - parádní klasickou vesnickou zabijačkou s oběma rodinami a posledním plesem v naší lednoúnorové plesové krasojízdě.


Březen - Ten byl už o něco klidnější. V diáři se mi víc vyjímají snad jenom výročky, které jsem poprvé absolvovala s mým Hasičem/Myslivcem a jedno výborné tatarákové posezení s příbuznými.

Duben - Jarní měsíc vynahradil chudší březen. Hned v úvodu se konal sváteční velikonoční výlet do Opočna na zámek, aneb Hujerovi vyrazili vol. 1. Nechtěla bych být na místě průvodkyně ani za nic. Chudák holka :). Následovala první větší grilovačka a famózní koncert Chinaski na jejich Rockfield tour. Pokračovali jsme dvěma pouťovými víkendy, rozlučkou s kolegyní, která bohužel přestupovala kvůli stěhování jinam a vše zakončovalo tradiční stavění májky na zahradě Velitele.
Květen - Květnu jednoznačně vévodí celovíkendová oslava šedesátin mého strejdy. Jednou větou - bylo to opravdu velký. Divadelní zájezd od obce na muzikál Marie Antoinetta, už byl jenom krásnou třešinkou.

Červen - Měsíc opět trochu na zážitky bohatší. Největší radostí bylo nejspíš pořízení nového pejska, se kterým jste se už v jednom článku seznámili. Zapomenout ale nesmím ani na nejrůznější oslavy, grilovačky, dětskou noc, na které jsem vyděsila řadu dětí v kostýmu čerta a vše zakončuje dvoudenní školení v České národní bance.
Červenec - Léto s hořkosladkou příchutí. Začátek měsíce měl pro mě trochu černé barvy, když jsem zjistila, že bohužel každý člověk se mění a ne vždy k obrazu, který by nám vyhovoval a na který jsme byli zvyklí.
Naštěstí hořká pachuť zklamání byla brzy zapomenuta na výborném výletě v Poděbradech a Kersku, aneb Hujerovi vyrazili vol. 2. Ale hlavně - poslední dva týdny jsem byla na své první opravdové dovolené se svým drahým. Morava, vedro k padnutí, parádní penzion, kupa výletů, zážitků, kola, fůra volného času jenom pro nás a my dva.... co víc si přát? Jedny z nejlepších dnů v mém životě, a to naprosto bez nadsázky.
Srpen - Závěr léta byl taky ještě hodně natřískaný. Konala se tradiční pouť u příbuzných v Ústí nad Orlicí. Další výlet jsme si nadělili s velitelem do Babiččina údolí k našemu prvnímu společnému výročí. Opustila nás další kolegyně. Hasič by mi neodpustil, kdybych zapomněla na extrémně vydařenou, všude chválenou a lidmi přeplněnou hasičskou noční soutěž, o které budou kolovat legendy ještě mnoho dalších let. A bohužel došlo i na neplánovaný výlet na pohotovost do Hradce, kde jsme lítali skoro 4 hodiny z oddělení na oddělení kvůli mým zablokovaným zádům.

Září - To už bylo o poznání klidnější. Rodinné rozloučení s létem, vinobraní na Kuksu a zběsilá honba za posledním burčákem, komorní oslavení mých a Velitelových narozenin (je mi 25, což už vypadá opravdu nehezky), začala jsem chodit na zumbu a poslední víkend jsme s Renuškou vymrzly na prvně pořádaném Blešáku.
Říjen - Měsíc, kdy se konečně vrátily na Kuks Svatohuberstké slavnosti i s ohňostrojem. Ve výsledku jsme byli maličko zklamaní, protože pořadatelé trochu nevychytali ozvučení, ale i tak to bylo krásné melancholické vzpomínání. S mužem jsme vyrazili na muzikál Mamma Mia a započali tak náš kulturní podzim/zimu. Poslední víkend jsme strávili v Praze celý u Velitelova švagra. Divadlo "Světáci", prohlídka voskového muzea Grévin a nedělní vydařená procházka po Praze. Prostě lahoda.

Listopad - Měsíc klidný. Až na dva koncerty vlastně nic zajímavého. Prvním byli Mig 21 v Lucerně, které dostal Velitel k narozeninám ode mně a které jsme si neuvěřitelně užili a pak opět Chinaski ve Flóře, které dostal pro změnu od své ségry a které jsme si užili už o něco méně.
Prosinec - A blížíme se k závěru. Shánění dárků, vánoční trhy v Budyšíně s mým týmem neohrožených žen, práce, práce, práce, práce a pak už jenom štědré dny s rodinami, drahým, klasické sváteční návštěvy a opět fenomenální Silvestr na chalupě.

Když to takhle člověk sesumíruje na jedno místo a vycucá jenom ty zajímavé momenty, tak to pomalu vypadá, jako bychom nedělali nic jiného, než jenom slavili, grilovali, jezdili po výletech a akcích. Ve skutečnosti je to ale mnohem klidnější a ani zdaleka tak akční, jak to vypadá. Musím ale říct, že rok 2015 byl na mé standardy přece jenom o něco plnější, než jsem zvyklá.

Doufám, že rok 2016 bude alespoň tak dobrý, jako ten minulý a že se všechny akce a oslavy vydaří, jako ty loňské, které jsem si opravdu užila. Snad i pro vás bude tento rok plný zážitků, na které budete moci dlouho vzpomínat.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Laluš Laluš | 5. ledna 2016 v 9:55 | Reagovat

Bezvadná bilance uplynulého roku, krásně jsi to sesumírovala. Už teď se těším na hodnocení toho letošního a doufám, že tam nebude nic ee a všechno se ponese v duchu jen a jen příjemném. Jen bych, prosím, vynechala ty narozeniny, protože to tak rychle utíká a jsme starší a starší. Já vím, tvůj drahý oslaví kulatiny, ale ty mají tak sympatické číslo, které má do stáří tak daleko ... Moc ti přeju, aby ten letoší rok vyšel podle tvých představ, bez rýmiček a podobných neřádů, bez stresů v práci, na konzertech a divadlech, na procházkách po lese a výletech, zkrátka aby ti bylo FAJN. Jo, a zumbuj zumbuj, ať je nás v tělocvičně víc.

2 Silmarilli Silmarilli | Web | 5. ledna 2016 v 13:09 | Reagovat

Jak jsi psala na závěr opravdu to vypadá, že jste toho zažili a stihli opravdu hodně. Až se člověk přistihne při mírné závisti, jak moc jsi si ten rok užila :)Nic ve zlém, já jen že pro mě rok 2015 byl hodně nevypočitatelný, jednou opravdu hodně vysoko, po druhé opravdu hodně na dně....Navíc ti závidím tu návštěvu plesů. Já svého polovičáka na ples nedostanu i kdybych se snažila sebevíc. Jinak ti přeji, aby rok 2016 se pro tebe nesl ve stejném duchu a opět si ho užiješ :)

3 Adelínka Adelínka | Web | 6. ledna 2016 v 11:16 | Reagovat

No, nádherný rok, jak jinak. Opravdu to vypadá jako kolotoč událostí, ze kterého se nedá vyskočit.:) Já bych to takhle pěkně do kupy nedala, jen vím, že já sama, bych chtěla tenhle rok o něco klidnější než ten minulý. :) Jednoduše, udělat pár zásadních změn ve svém životě! ;) :) Otázka je, zda se mi to vážně podaří. :D

4 Elis Elis | Web | 7. ledna 2016 v 18:41 | Reagovat

Koukám, že rok byl plný zážitků, návštěv kultury a památek, jen tak dále a ještě opožděně všechno nejlepší do nového roku :-)

5 Péťa Péťa | Web | 8. ledna 2016 v 21:28 | Reagovat

Užila sis krásný rok plný zážitků, na které určitě stojí za to vzpomínat (snad až na tu rýmu a záda). Doufám, že i rok 2016 si užiješ a že budeš hodně na blogu ;-) ;-)

6 Van Vendy Van Vendy | Web | 10. ledna 2016 v 17:12 | Reagovat

Užila sis ten rok pěkně a máš bohaté zážitky - to je věc, která se nedá koupit, ani objednat, ta se musí prožít - a jak se prožije, záleží na každém. Tys to uměla a vychytala moc pěkné vzpomínky.
Ať se ti stejně dobře daří i v tomto roce!

7 Sentencia Sentencia | Web | 10. ledna 2016 v 18:41 | Reagovat

[1]: taky doufám, že ten letošní rok bude podobný. Nezlobila bych se, kdyby se nesl v podobném duchu. jen těch zdravotních trablů by mohlo být míň :) A zumbovat se snažím, ale s prací je to těžké. Tenhle týden to ale vyjde a podpořím vás :)

[2]: ono to opravdu nebylo tak horké. Když se vypíšou jenom ty větší akce, tak to hodně zkreslí. Těch dnů, kdy jsem byla jenom v práci nebo pak večer sama doma, je pořád mnohem víc, než těch akčních :) A ty plesy - na jednu stranu jsem ráda, že na ně chodíme, na druhou, se pak nezlobím, když plesová sezóna skončí, protože je to občas docela záhul. Hlavně pro nohy :D

[3]: Adí, já jsem taky zvyklá na trochu jinačí tempo, ale co se dá dělat? Mám doma workoholika, který naopak není schopný zastavit a když ho chci občas vidět, tak mi nic jiného nezbývá :) a sama víš, že zase tak akční to není. Kdybych měla spočítat dny, kdy se něco děje a dát je do poměru s těmi dny, kdy je klid, tak by pořád mnohem víc převažovaly ty dny klidné :) A neboj, tvůj rok se ti určitě povede :)

[4]: Děkuju. Přeju ti, aby se i tobě rok 2016 vydařil tak, jak si přeješ ;)

[5]: Doufám, doufám... :) loňský rok byl pro blogování příznivý až od poloviny. Do té doby jsem tu zrovna moc k vidění nebyla. Ráda bych udržela alespoň tohle tempo, aby tu každý měsíc něco přibylo :)

[6]: přesně tak. Zážitky nám nikdo nevezme. Proto třeba mnohem radši dám peníze právě do nějakého výletu, než fyzických věcí :) I tobě hodně štěstí do nového roku :)

8 renuška renuška | E-mail | Web | 13. ledna 2016 v 10:47 | Reagovat

Pecane, zrovna dnes na můj blog taky přistane podobného rázu čtení. A já ti nastotisíckrát, ne na stomilionkrát děkuju, že jsi mi připomněla, jak parádně jsme se měli, protože většinu akcí, o kterých píšeš, jsme vlastně prožily spolu. Takže hurá hurá hurá, starý rok zemřel, ať žije rok nový. Určitě bude perfektní!!! :-*

9 Magdaléna Magdaléna | Web | 23. ledna 2016 v 9:38 | Reagovat

Páni, v jste samá rodinná oslava :-) Tolik grilovaček s rodinou bych nenapočítala ani za celý život :-)
Jinak vaše letní dovolená zní naprosto úžasně, i když mě přeci jenom trochu víc láká to jarní Opočno. Já vím, já vím, pro tebe je to asi běžně navštěvovaná památka jako pro mě Orlík, Zvíkov nebo Kozel, ale stejně :-) ale já tak ještě nikdy nebyla. Naštěstí mám spolubydlící od Hradce, tak snad se tam letos podívám taky :-)

10 Sentencia Sentencia | Web | 23. ledna 2016 v 9:54 | Reagovat

[8]: máš pravdu, byl to parádní rok a já doufám, že ten letoší bude alespoň stejně tak dobrý. 2015 nasadil laťku hodně vysoko, tak se musíme snažit a myslím, že jsme začali dobře :)

[9]: Ono to opravdu vypadá hodně zkresleně, když se všechny ty akce rozepíšou hned takhle za sebou :)
Každý tak trochu ofrňuje nad tím, co má přímo pod nosem, protože tam zákonitě byl se školkou, základkou, rodinou, kamarády a už zná všechno nazpaměť. Jestli ale budeš v létě tady v okolí, tak rozhodně doporučuju spíš Babiččino údolí a Kuks. Jsou mnohem hezčí než Opočno ;)

11 Magdaléna Magdaléna | Web | 26. ledna 2016 v 13:56 | Reagovat

[10]: O Kuksu si se už jednou zmiňovala, myslím na něj. A babiččino údolí je se spolubydlící taky v plánu :-) ... Já o Opočnu právě slyšela samou chválu, tak jsem to nijak nezpochybňovala, no snad se tam podaří vyrazit, abych mohla porovnat :-)

12 Gabriella Gabriella | Web | 29. ledna 2016 v 10:34 | Reagovat

Peto, doufam, ze se ti bude v novem roce darit a ze  vam to bude s hasicem klapat :) adost ti zavidim ty rodinne  akce, ty bych brala hned :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama